Články

Přepis energií teď už zvládnete sami online za pár minut

12.10.2014

Potřebujete kvůli dědictví, novému nájemníkovi či stěhování přepsat energie na nového odběratele nebo přejít k jinému dodavateli? Oboje teď můžete zařídit doslova za pár minut a z pohodlí domova na vašem počítači, mobilu či tabletu.

Poradíme vám, jak přepsat elektřinu a zemní plyn bez toho, abyste museli zbytečně chodit na pobočky a vyplňovat spousty formulářů. Důvodů pro přepsání smlouvy na dodávku elektřiny nebo zemního plynu může být několik. Od koupi nového bytu či domu, přes stěhování, nového nájemníka, dědictví až po úmrtí původního odběratele.

Ať už je důvod přepisu jakýkoli, samotný proces je v současné době velmi rychlý a skutečně pohodlný. Nezáleží na tom, kdo je vaším stávajícím dodavatelem. Energie můžete na nového odběratele přepsat online v pěti krocích díky aplikaci www.prepisenergii.cz. Ušetříte si tak zbytečné vyřizování a papírování na pobočkách.

K celému procesu totiž potřebujete jen aktuální fakturu od stávajícího dodavatele, faktura od původního zákazníka v místě, které přihlašujete, číslo a stav vašeho elektroměru nebo plynoměru a SIPO nebo číslo bankovního účtu.

Proces probíhá ve dvou fázích. Nejprve je potřeba elektřinu nebo plyn odhlásit. K tomu postačí vyplnit nacionále odhlašovaného, místo ukončení odběru, stav měřidla, platební spojení a termín, kdy chcete přejít k novému dodavateli. Ve druhém kroku je na řadě přihlášení, kde zadáte informace o novém odběrateli a plánovaný charakter odběru.

Jako výstup dostanete všechny potřebné dokumenty v elektronické podobě. Stačí vytisknout, podepsat a odeslat poštou nebo osobně zanést do nejbližšího zákaznického centra. Pokud nemáte tiskárnu, můžete si připravené dokumenty nechat zaslat i s odpovědní obálkou poštou a podepsané pak předat zpět na zákaznické centrum.

Spolehliví dodavatelé energií pak za vás vyřídí všechny náležitosti. A pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete vždy zavolat na zákaznickou linku, popřípadě na sebe zanechat kontakt. Zaměstnanci dodavatele energií se vám sami co nejdříve telefonicky ozvou a s vyplněním online formuláře vám ochotně pomůžou.

Převedení elektřiny nebo plynu na nového odběratele na serveru www.prepisenergii.cz vám zabere zhruba 15 minut, což je oproti době, kterou byste strávili cestou a čekáním na zákaznických centrech, velká úspora času.

Pokud tedy musíte nebo chcete řešit přepis energií, není nic jednoduššího než se do toho rovnou pustit nawww.prepisenergii.cz.

Zpět

29.10.2014
Velkorysý purismus

adresa: Ronalda Regana, Praha 6 - Bubeneč styl: minimalismus benefity: možnost přizpůsobit byt individuálním potřebám, blízkost centra a městských parků, bezpečnost a nonstop concierge servis.

28.10.2014
Život s legendou

adresa: Vila Winternitz, Na Cihlářce 10, Praha 5 styl: pravověrný funkcionalismus benefit: možnost na vlastní kůži zjistit, proč se Adolf Loos zapsal do historie architektury

27.10.2014
Ahoy!

adresa: Vltava (kdekoli, kde dostanete povolení zakotvit) styl: minimalistický hi-tech benefit: u snídaně můžete krmit labutě.

27.10.2014
Vyhraněná krása

adresa: Vnislavova 4, Praha 2, Výtoň styl: expresionismus benefity: můžete se tu cítit jako hvězdy, protože na chodníku před domem neustále někdo postává s fotoaparátem zaměřeným na váš dům.

Váš názor nás zajímá!

Máte-li otázku, sdělení, připomínku, nabídku nebo poptávku, můžete nás kontaktovat
pomocí webového formuláře:

Preferuji být kontaktován/a prostřednictvím

emailu telefonu
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Přeji si na mnou uvedenou e-mailovou adresu dostávat novinky o aktuálních nabídkách CCD