Články

Velkorysý purismus

29.10.2014

adresa: Ronalda Regana, Praha 6 - Bubeneč styl: minimalismus benefity: možnost přizpůsobit byt individuálním potřebám, blízkost centra a městských parků, bezpečnost a nonstop concierge servis.

V sousedství sídla velvyslance Spojených států, asi jen tři sta kroků od Stromovky, najdete zatím poslední realizaci architekta Johna Eislera. Nelze ji přehlédnout, protože bělostná fasáda rezidence 12Lofts, čítající tři čtyřpatrové budovy, září daleko do svého okolí. Mohou za to speciální prefabrikované panely se samočisticím efektem, které byly dovezeny až z Itálie.

Za normálních okolností by se developer architektovi s takovým nárokem vysmál, ovšem v případě tohoto projektu byl důraz od začátku kladen na kvalitu, nikoli na rychlý výdělek. Použity proto byly ty nejmodernější technologie a materiály a stejně vysoká byla i úroveň řemeslného zpracování, což je pro architekta vždycky příjemná výzva.

"Na projektu mě zaujalo také to, že se klient odvážil vkročit na neprobádanou cestu, protože to, co jsme lidem nabídli, nebyly vyprojektované byty do posledního detailu, ale spíš prostory, které by se daly využít zcela individuálně. Tomuto záměru byla podřízena i konstrukce stavby, která mimo jiné disponuje dvojitou podlahou, jíž je možné libovolně rozvést veškeré instalace," vysvětluje John Eisler.

V prodávaných bytech, z nichž nejmenší má necelých dvě stě metrů čtverečních, tak nenajdete ani jednu příčku. Vše je flexibilní, což v praxi znamená, že můžete mít vanu kdekoli, a to bez zvláštních stavebních zásahů. Ostrůvek v kuchyni zas může klidně disponovat dřezem nebo přívodem plynu.

Toto řešení náramně svědčí moderní otevřené koncepci interiéru, který je díky prosklené západní stěně velmi světlý a vzdušný. "Byl bych rád, kdyby měli lidé pocit, že se pohybují v prostoru, který je pojatý velkoryse a svobodně. Zároveň jsem se také snažil o to, aby zde lidé měli soukromí. Proto na zadní stěně každé budovy nejsou skoro žádná okna," vysvětluje John Eisler.

Ten musel ve svém návrhu ochránit nejen soukromí rezidentů, ale i velvyslance Spojených států, jenž má zahradu hned za plotem. Blízkost velvyslance se ovšem ukazuje jako výhodná - málokde totiž najdete v ulici tolik hlídkujících strážců zákona a pořádku jako právě tady.

Zpět

28.10.2014
Život s legendou

adresa: Vila Winternitz, Na Cihlářce 10, Praha 5 styl: pravověrný funkcionalismus benefit: možnost na vlastní kůži zjistit, proč se Adolf Loos zapsal do historie architektury

27.10.2014
Ahoy!

adresa: Vltava (kdekoli, kde dostanete povolení zakotvit) styl: minimalistický hi-tech benefit: u snídaně můžete krmit labutě.

27.10.2014
Vyhraněná krása

adresa: Vnislavova 4, Praha 2, Výtoň styl: expresionismus benefity: můžete se tu cítit jako hvězdy, protože na chodníku před domem neustále někdo postává s fotoaparátem zaměřeným na váš dům.

26.10.2014
Dotek slavné minulosti

adresa: Janáčkovo nábřeží 23, Praha 5 styl: historizující secese benefit: exkluzivní servis a romantika k nezaplacení

Váš názor nás zajímá!

Máte-li otázku, sdělení, připomínku, nabídku nebo poptávku, můžete nás kontaktovat
pomocí webového formuláře:

Preferuji být kontaktován/a prostřednictvím

emailu telefonu
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Přeji si na mnou uvedenou e-mailovou adresu dostávat novinky o aktuálních nabídkách CCD